Reklama

AUKEY PB-T3 – pojemny i kompaktowy powerbank za 130zł

 

Witajcie! Dzisiaj recenzowany będzie powerbank AUKEY PB-T3. Jako, że firma AUKEY jest słabo znana na Polskim rynku chciałbym przedstawić Wam jeden ze sprzętów tego producenta. Zacznijmy od ogólnych informacji o urządzeniu:

 • Model: PB-T3
 • Wspierane technologie: AIPower & Qualcomm Quick Charge 2.0
 • Pojemność: 16000mAh (59,2Wh)
 • Typ ogniw: Li-Polymer
 • Prąd wejściowy: 5V/2A
 • Prąd wyjściowy USB1 (gniazdo zielone): 5V / 2.4A
 • Prąd wyjściowy USB2 – QC 2.0 (gniazdo pomarańczowe): 5V/2A, 9V/1.67A, 12V/1.25A
 • Bezpieczeństwo: ochrona przeciwprzepięciowa, ochrona przed zwarciem, ochrona przed niewłaściwym ładowaniem i rozładowaniem
 • Wymiary: 165x73x18,8mm/6,5×2,9×0,74in
 • Waga: 342g
 • Gwarancja: 24msc realizowana w Chinach (prawdopodobnie)
 • Cena: około 130zł

Opakowanie zawiera:

 • 1X 16000mAh Power Bank
 • 1X Kabel microUSB ( Długość: 20cm )
 • 1X Instrukcja obsługi

 

BUDOWA/WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

Powerbank jest prostopadłościennym klockiem wykonanym z tworzywa ABS o wymiarach 165x73x18,8mm i wadze około 340g. Na początku może wydawać się olbrzymi, ale bardzo łatwo przyzwyczaić się do jego wymiarów. Po kilku dniach użytkowania nie ma z nim najmniejszych problemów. Urządzenie dzięki swojemu kształtowi idealnie pasuje do kieszeni (w porównaniu do Tp-Link’a 10400mAh noszenie w kieszeni spodni jest bardzo wygodne).

Na froncie urządzenia znajdziemy 2 gniazda USB: zielone – zwykłe (wykorzystujące technologię AIPower), pomarańczowe – obsługujące Quick Charge 2.0, gniazdo micro USB do ładowania powerbanka oraz diodę, która służy jako “latarka”. Nie znajdziemy tu nic niespotykanego w konkurencyjnych sprzętach. Moc latarki nie powala, ale idealnie nada się np. gdy nie będziemy mogli podłączyć kabla to telefonu w ciemności. Nie wiem do czego innego można by ją wykorzystać, przy takiej pojemności producent mógł pokusić się o nieco mocniejsze rozwiązanie.

Od góry znajdziemy logo firmy AUKEY.

Od spodu znajdują się nadrukowane informacje o sprzęcie oraz włącznik zasilania, który zarazem jest wskaźnikiem stanu naładowania urządzenia. Włącznik świeci w 3 kolorach, w zależności od poziomu naładowania: 100%-60% – na biało, 59%-20% – na zielono, a poniżej 20% – na czerwono. Kiedy poziom spadnie poniżej 20% można jeszcze bezproblemowo naładować telefon do pełna.

WYDAJNOŚĆ/POJEMNOŚĆ

 

Wydajność urządzenia jest bardzo dobra, powerbank bez problemu radzi sobie z ładowaniem tabletu dając prąd maksymalny około 2,33A. Nie ma też problemu z ładowaniem z użyciem quick charge’a, urządzenie bezproblemowo przełącza się na 9 lub 12V dzięki czemu telefon Xiaomi Mi4C ładuje się ekspresowo 🙂 Można także używać obydwu wyjść na raz, nie zauważyłem wtedy spadku prędkości ładowania podłączonych do niego sprzętów oraz spadków napięcia czy natężenia prądu. Urządzenie samo rozpoznaje jaki maksymalny prąd może przyjąć ładowany sprzęt i dostosowuje się, aby ładowanie przebiegło jak najsprawniej.

Przy użyciu recenzowanego sprzętu Xiaomi Mi4C możemy naładować około 4,5 razy. Wydaje się to dobrym wynikiem biorąc pod uwagę używanie QC oraz fakt, że korzystam z telefonu podczas ładowania.

Jak widać na jednym ze zdjęć powerbank “pochłonął” 11586mAh prądu o napięciu około 5,15V co daje nam 59,67Wh. Biorąc pod uwagę straty na układach ładowania otrzymujemy wynik zbliżony do podanego przez producenta.

Producent chwali się ogniwami SONY zastosowanymi w urządzeniu PB-T3, jak widać sprawdzają się one znakomicie oraz powinny przez długi czas zachować dobrą sprawność. Potwierdzeniem tego jest 24-miesięczna gwarancja, która prawdopodobnie realizowana jest w Chinach. Informacje o tym zawarte są w instrukcji obsługi.

PODSUMOWANIE

 

Urządzenie to z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto potrzebuje pojemnego, niezawodnego i niedrogiego powerbanka. Producent posiada oficjalny sklep internetowy w Polsce, jego urządzenia dostępne są także w sklepach tj. Komputronik czy RTV EURO AGD oraz na Allegro. Ja jednak zakupiłem go z oficjalnego sklepu na Aliexpressie płacąc za niego 90zł korzystając z jednej z częstych przecen i promocji w tym sklepie. Warto wspomnieć, że duża część ich sprzętu może być wysłana z magazynu w Hiszpanii przez co ominiemy opłaty VAT, a paczka będzie w około tydzień u nas 🙂

Podsumowując – Powerbank 16000 mAh od AUKEY to świetne urządzenie, za pomocą którego szybko naładujecie swój telefon, tablet, słuchawki, a nawet zegarek. Gadżet bardzo dobrze wygląda i równie dobrze się sprawuje. Jeżeli nie boicie się zamawiać chińskich urządzeń i potrzebujecie powerbanka, to chyba znaleźliście coś dla siebie!

Ocena: 9/10

 

Podobał Ci się wpis? (Jeżeli nie napisz w komentarzu co możemy zmienić)

Loading ... Loading ...