Już niedługo Black Hat Asia 2017 podczas którego hakerzy zademonstrują sposób na przejęcie kontroli nad iPhone’ami poprzez wykorzystanie sieci Wi-Fi. Czy jest się czego obawiać?

Black Hat Asia 2017 to wydarzenie, które rozpocznie się 28 a zakończy 31 marca 2017 roku. W tym czasie odbędą się m.in. konferencje i demonstracje związane z wykorzystaniem podatności na atak różnorodnego oprogramowania. Na oficjalnej stronie imprezy już teraz dostępny jest rozkład prezentacji, które odbędą się podczas tego wydarzenia. Jedno z nich szczególnie przykuło naszą uwagę.

Chodzi nam dokładniej o prezentację, w której niejaki Marco Grassi zaprezentuje sposób na przejęcie kontroli nad urządzeniami z systemem iOS z wykorzystaniem łączności Wi-Fi.

Prezentacja zapowiada się niezwykle interesująco. Z opisu wynika, że ataku można dokonać zdalnie i poza piaskownicą iOS-a. Wystarczy jedynie, że smartfon lub tablet zostanie podłączony do wybranej przez nas sieci Wi-Fi.

Sposób zaprezentowany na Black Hat Asia 2017 może zostać wykorzystany przez wiele osób, np. do wykradania ważnych danych. Zastanawia nas okres, po którym Apple załata wykrytą dziurę.

Źródło: Black Hat Asia 2017