Witajcie!

Na pierwszy ogień leci dawny już zakup z Chin – a mianowicie Lampa błyskowa do selfie. Zapraszamy do lektury!

Nie znalazłem zbyt wiele testów i recenzji tego urządzenia, a uważam je jako ciekawy gadżet dla osób lubiących robić zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zacznijmy od specyfikacji tejże lampy:

 • Wbudowane 16 diod dających równomierne i jednakowe oświetlenie na całej powierzchni.
 • Moc światła – 3 poziomy regulacji oświetlenia.
 • Temperatura światła 5600 K
 • Wbudowany akumulator. Brak konieczności dokupywania dodatkowego źródła zasilania.
 • Czas ciągłego świecenia na w pełni naładowanym akumulatorze to wynosi ok 1h (czas zależy od mocy jaka zostanie ustawiona w lampie).
 • Wbudowany włącznik lampy
 • Wymiary – 38 cm x 38 cm x 10 mm
 • Waga – 15 g
 • Trwałość diod – 50 000 godz. świecenia.
 • Zasilanie: wbudowany akumulator
 • Czas ładowania akumulatora bezpośrednio z komputera poprzez port USB – ok 1 h

Ja kupiłem moją ze strony: Geek za 5zł, ale równie dobrze można kupić ją z aliexpress’u za podobną cenę. W Polsce kosztuje około 30zł.

OBUDOWA/WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Mój egzemplarz jest już lekko używany, ale dzięki temu widzimy, że bardzo łatwo jest porysować obudowę tej lampy. Jest to na pewno jeden z jej minusów. Stan jej nie przeszkadza w dalszym użytkowaniu.

Na froncie lampy widzimy 16 diod LED, które bardzo dobrze spełniają swoje zadanie zadowalająco doświetlając nawet najtrudniejsze ujęcia.

Poniżej znajduje się gniazdo micro usb do ładowania wbudowanego akumulatora. Obok znajdziemy wtyk mini jack, który służy do zamontowania lampy do telefonu oraz komunikacji z nim.

Z prawej strony znajduję się przełącznik dzięki, któremu możemy włączyć lampę bez używania telefonu, co daje nam możliwość używania jej jako latarki.

Z lewej strony możemy zauważyć kolejny przełącznik. Jest on trzystopniowy i dzięki niemu możemy ustawić moc świecenia naszej lampy.

DZIAŁANIE

Do działania wystarczy pobrać aplikację. Jako, że lampa ta działa na tej samej zasadzie co iblazr original możemy użyć dedykowanej do niego aplikacji Shotlight.

Po włączeniu aplikacji ukazuje nam się ekran główny niczym nie różniący się od zwykłych innych aplikacji aparatu:

Po podłączeniu lampy wyświetla się nam komunikat, klikamy YES i możemy cieszyć się działającą lampą. Jeżeli klikniemy w piorunek na górze ekranu możemy włączyć dodatkowo naszą wbudowaną lampę błyskową.

Kilka zdjęć wykonanych z pomocą opisywanej lampy (zdjęcia wykonane telefonem Xiaomi Mi4C w ciemności 🙂 ):

Zdjęcia są dobrze doświetlone, a dzięki regulacji możemy także uniknąć prześwietlenia zdjęć. Zdjęcia zrobione z opisywaną lampą mają naturalne barwy i wyglądają o wiele lepiej niż zdjęcia zrobione z pomocą lampy wbudowanej w telefonie.

Minusem może być według mnie małą “konfiguralność” aplikacji – nie możemy, np. zmienić miejsca zapisu zdjęć, włączyć wykrywania twarzy lub samowyzwalacza. Zdjęcia jednak są zadowalająco ostre i dobrej jakości.

AKUMULATOR/ŁADOWANIE

Bardzo ważnym elementem naszej lampy jest akumulator. Ładowany on jest z portu micro usb, przy ładowaniu prądem 500mAh ładowanie trwa około 1 godziny tak jak podaje producent. Podczas używania nie udało mi się rozładować go do zera. Wynika z tego, że pojemność akumulatora jest wystarczająca do wykonania całej wieczornej sesji zdjęciowej, a jeżeli komuś rozładuje się to bez problemu można podłączyć lampę do powerbank’a i ją doładować.

OD ŚRODKA

Do produkcji testowanej lampy nie użyto żadnej kosmicznej technologii, ale jak wiemy, im coś jest prostsze tym mniej zawodne, więc lampa powinna działać długo. Zaniepokoił mnie jednak zastosowany akumulator, nie posiada on żadnych oznaczeń, miejmy nadzieję, że nie okaże się on tak wybuchowy jak zastosowany w słynnym Samsung’u Galaxy Note 7 😉

PODSUMOWANIE

Według mnie lampa jest bardzo ciekawym gadżetem, który może pomóc nam w uchwyceniu ciekawych ujęć podczas wieczornych spacerów. Przyda się także podczas nocnych powrotów do domu jako całkiem mocna latarka. Urządzenie jest godne polecenia. Sądzę, że było to bardzo dobrze wydane 5zł 🙂

Plusy:

 • Wystarczająca moc diod LED
 • Akumulator wystarczający do wykonania wielu zdjęć
 • O wiele lepiej naświetla kadr niż lampa błyskowa z telefonu

Minusy:

 • Mała “konfiguralność” aplikacji, można poszukać innej
 • Obudowa podatna na porysowania

Jest to mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość 😉 uwagi i opinie proszę pisać w komentarzach.