Two girls hands hold of the phone and charger. Powerbank and smartphone in girl's hands. Energy charger power bank smart phone. Still life modern digital concept.
Reklama

Nie potrafimy się już obejść bez urządzeń elektronicznych. W kieszeniach nosimy kontakty, dokumenty, filmy i muzykę, rozmowy ze znajomymi, ulubione rozrywki – wszystko to zamknięte w smartfonie. Niestety, wystarczy, że na kilka godzin oddalimy się od źródła prądu, aby urządzenie stało się bezużyteczne, a kontakt z ludźmi uniemożliwiony. Jeżeli choć raz Cię to spotkało, pewnie znasz to uczucie dyskomfortu.

Prąd zawsze pod ręką

Super rozwiązanie, obecnie niezbędne; Uważam, że ten wynalazek jest genialny, przede wszystkim bardzo praktyczny. O czym mowa? O power banku! Tak o tym stosunkowo nowym na naszym rynku urządzeniu wyrażają się internauci. Czy mają rację?

Kiedy ekrany w naszych telefonach zaczęły rosnąć i pojawiły się te reagujące na dotyk, żywotność baterii drastycznie spadła. Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina baterie w legendarnych nokiach 3310 i 3410, które nawet przy intensywnym korzystaniu z telefonu mogły być ładowane raz na tydzień. Z czasem telefony zmieniły się w smartfony, ale baterie nie nadążyły. Dziś niemal każdy – a na pewno każdy zapobiegliwy – ma pod ręką przynajmniej ładowarkę. Na nic się ona jednak nie zda, kiedy brak źródła prądu. Dlatego potrzebne było kolejne smart rozwiązanie. Okazał się nim power bank.

Za co kochamy power banki?

Power bank, inaczej bateria zewnętrzna, okazał się strzałem w dziesiątkę! Urządzenie swobodnie mieszczące się w kieszeni lub torebce, które obecnie ulega silnej miniaturyzacji mimo zwiększania pojemności, lekkie i poręczne, sprawdza się idealnie, kiedy nie mamy dostępu do innego źródła prądu. Power bank wystarczy naładować. Przechowa on dla nas energię, której w dowolnym momencie możemy użyć do naładowania smartfonu, aparatu fotograficznego, kamery czy innego urządzenia z portem mini USB. Niektóre modele power banków umożliwiają ładowanie kilku sprzętów jednocześnie.

Cena komfortu jest niewielka. Power banki o małej pojemności, wyprodukowane przez niekoniecznie znane firmy, kosztują najwyżej kilkadziesiąt złotych.

Można mieć mały power bank awaryjnie, jednak my polecamy klientom banki energii o dużej pojemności od renomowanych producentów. Taki power bank będzie nieco droższy, jednak wciąż ceny są zachęcające – przeciętnie jest to 150–200 złotych. Mówimy tu o solidnych, niezawodnych power bankach takich firm jak Huawei czy Samsung, które mieszczą nawet do 12 000 miliamperów… No i ten design! mówi specjalista z firmy www.pancernik.eu oferującej akcesoria elektroniczne klasy premium.

Rzeczywiście, nowoczesny wygląd power banków to ich kolejna mocna strona. Są wśród nich zarówno delikatne wersje slim, jak i nieco cięższe egzemplarze stylistyką nawiązujące do sprzętów gamingowych, a także zupełnie neutralne i eleganckie, które sprawdzą się np. w przypadku osób wykorzystujących urządzenia podczas oficjalnych spotkań.