Reklama

Szukasz poradnika, aby zainstalować MIUIPolska na swoim urządzeniu? Masz odblokowany bootloader, ale nie wiesz co dalej? Inne poradniki nie były wystarczająco jasne? – Ten poradnik jest dla Ciebie – Kilka prostych kroków, z którymi poradzi sobie nawet osoba całkowicie zielona. Zapraszam!

 

UWAGA!

Jeżeli pierwszy raz instalujesz MIUI bazujące na Androidzie 7 na swoim urządzeniu – bootloader zostanie ponownie ZABLOKOWANY – aby instalować kolejne aktualizacje trzeba ponownie go odblokować.

 

0. Sprawdź czy masz odblokowany bootloader – poradnik, jeżeli nie – odblokuj według tego poradnika. Następnie zainstaluj TWRP – poradnik.

1. Pobieranie systemu

Przechodzimy na stronę pobierania miuipolska, szukamy na liście modelu naszego telefonu i pobieramy odpowiedni plik z systemem.

Od jakiegoś czasu link przenosi nas na stronę androidfilehost.com, na której musimy odnaleźć odpowiedni plik dla naszego telefonu. Odczytujemy z tabelki nazwę “ROM name” i szukamy pliku, który ma ją w nazwie.

2. Uruchamiamy telefon w trybie recovery (TWRP).

3. Podłączamy telefon do komputera i kopiujemy na niego plik systemu.

Opcjonalnie możemy także zrobić wipe (Wyczyść -> przesuwamy pasek).

4. Instalujemy system

Klikamy “Instaluj”. Z menedżera plików wybieramy skopiowany przez nas plik z systemem. Przesuwamy palcem suwak z napisem “Wgraj”. Czekamy aż proces dobiegnie końca i klikamy “Uruchom System”

5. Uruchamiamy system

Pierwsze uruchomienie trwa zwykle 10-30min.

6. Jeżeli po zmianie wersji androida zablokuje się bootloader zależy ponownie odblokować bootloader i zainstalować TWRP. (Opcjonalnie jeżeli chcecie instalować kolejne wersje MIUIPolska)

Możemy cieszyć się zainstalowanym systemem MIUIPolska/Xiaomi.eu