Inteligentny dom to specjalny system sterowania, do którego mogą być podłączone wszystkie domowe urządzenia elektryczne. Taki system może obsługiwać instalację świetlną, grzewczą, wentylacyjną, multimedia oraz urządzenia alarmowe. Wszystko to jest możliwe dzięki bezprzewodowemu komunikowaniu się ze sobą wielu urządzeń. Podczas używania jednego urządzenia z IOS możemy zdalnie sterować właściwie całym domem. Sprawdźmy, jakie gadżety i akcesoria są niezbędne do stworzenia inteligentnego domu.

Steruj domem za pomocą iPhone’a

Posiadanie urządzeń z IOS (np. iPhone, iPad, iMac, Mac Pro, MacBook Air, MacBook Pro) pozwala na skorzystanie z różnych aplikacji i sprzętu dodatkowego, który stworzy system inteligentnego domu. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala sterować zdalnie zintegrowanymi domowymi instalacjami. System daje możliwość zaprogramowania spersonalizowanych ustawień dla potrzeb każdego domu. Do jego aktywacji wystarczy tylko wybór odpowiedniego programu.

Cele inteligentnego domu

  • wzrost bezpieczeństwa domowników,
  • nowoczesne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie i codzienne życie,
  • oszczędność energii,
  • wygoda i komfort użytkowania.

Gadżety – stwórz inteligentny smartdom

iSmartAlarm Contact Sensor to pozwala na kontrolowanie domu za pomocą swojego urządzenia z systemem iOS. System działa bezprzewodowo i przesyła informację na naszego smartfona, jeśli w domu dzieje się coś podejrzanego.

Czujnik kontaktowy

Magnetyczny czujnik kontaktowy umieszcza się na oknie lub drzwiach. Urządzenie daje nam pewność, że podczas nieobecności właścicieli są one przez cały czas zamknięte.

Czujnik ruchu

To urządzenie pozwala na szybkie wykrycie ewentualnego włamania i natychmiastowe powiadomienie właściciela o zaistniałej sytuacji. Kiedy czujnik wykryje ruch, prześle na Twojego smartfona wiadomość oraz uruchomi syrenę alarmową. Zaletą urządzenia jest bardzo łatwa instalacja, która zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo.

Kamera do monitoringu

Bezprzewodowa kamera do monitoringu jest elementem domowego systemu zabezpieczeń. Urządzenie rejestruje i przesyła na bieżąco aktualny obraz z domu na ekran naszego smartfona. Kamera posiada czujniki ruchu i dźwięku, a także automatycznie wykonuje zdjęcia.

Pilot zdalnego sterowania

Przy pomocy tego specjalnego pilota można kontrolować i monitorować system bezpieczeństwa domu. Stanowi on alternatywę dla smartfona. Każdy domownik może posiadać swój klucz identyfikacyjny – wówczas nikt obcy nie będzie mógł go obsługiwać.

Inteligentne gniazdko elektryczne

Do inteligentnego gniazdka można podłączyć urządzenia za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie. Funkcja ta zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ale także dzięki możliwości pomiaru zużycia energii, pozwala na obniżenie kosztów.

Czujnik jakości powietrza

Czujnik kontroluje jakość powietrza w domu, która jest wyświetlana dzięki aplikacji na ekranie smartfona. Łatwy do odczytania wykres pokazuje obecny  poziom lotnych związków organicznych w powietrzu.

Stworzenie inteligentnego domu, dzięki kilku urządzeniom, jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Podczas naszej nieobecności mamy kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym mieszkaniu. W razie niebezpieczeństwa możemy szybko zareagować i uchronić się przed niepożądanymi sytuacjami.

Wszystkie urządzenia możesz zakupić w sklepie internetowym ithings.pl.