Xperia M5 to jeden z telefonów, które mają zapewnić Japończykom powrót do grona gigantów. Produkt ten jest niezwykle udany. Oto największe spośród jego zalet.

Sony Xperia M5 – wygląd i jakość

Sony Xperia M5 to model wykonany ze szkła i metalu – połączenie to prezentuje się doskonale. Metalowa obudowa nie tylko poprawia prezencję produktu, ale też zapewnia mu znacznie większą trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązanie to ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci ostatni wskazują, że metal jest co prawda mocniejszy niż tworzywo, ale szybciej się nagrzewa. To prawda, jednak w tym akurat telefonie zasada ta nie ma zastosowania, co dla wielu ekspertów stanowi zaskoczenie.

 

Sony Xperia M5 – oprogramowanie

Systemem operacyjnym, który Japończycy postanowili użyć w swoim produkcie, jest Android 5.0. W porównaniu do starszych wersji Androida system okazuje się zaskakująco stabilny – nawet po dłuższym okresie intensywnej eksploatacji urządzenia użytkownik nie będzie miał z nim większych problemów. Ani poszczególne aplikacje, ani sam telefon, nie mają skłonności do zawieszania się. Nieużywane aplikacje można bez problemu usunąć z telefonu i nie zostawiają one niepotrzebnych śladów w systemie, co w starszych wersjach Androida stanowiło prawdziwą zmorę. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość aplikacji producenta – są one dopracowane i przyjazne.

 

Sony Xperia M5 – wygoda stosowania

Korzystanie z telefonu jest komfortowe i efektywne. Bateria trzyma na tyle długo, abyśmy mogli bez problemu korzystać z niego nawet podczas długich podróży pociągiem. Jak na urządzenie, w którym producent wykorzystał tak zaawansowane podzespoły, żywotność Xperia M5 jest naprawdę imponująca. Na wyróżnienie zasługuje również klawiatura telefonu – możemy bez problemu obsłużyć ją zarówno jednym lub dwoma kciukami, jak i palcem wskazującym. Niezależnie od tego, czy nasze dłonie są duże czy drobne, telefon podczas pisania świetnie z nami współpracuje i nawet, jeśli musimy długo uderzać palcem w klawiaturę, dłoń nie męczy się i nie zmusza nas do robienia przerw. Klawiatura działa płynnie i bezproblemowo.

 

Sony Xperia M5 – wyświetlacz

Sony Xperia M5 nie tylko gwarantuje wyraźny obraz i dobre nasycenie barw, ale również pozwala na dopasowanie pracy ekranu do naszych preferencji – regulacja jest intuicyjna oraz łatwo dostępna i nawet, jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia z telefonami działającymi na Androidzie, powinniśmy łatwo sobie z nią poradzić. Gry i aplikacje z zaawansowaną grafiką wyglądają na telefonie bardzo efektownie, dokładnie tak, jak oczekiwaliby ich autorzy i użytkownicy.