Czy kiedykolwiek chciałeś, aby twój komentarz został zauważony przez streamującego na żywo youtubera? Teraz masz taką możliwość. YouTube przedstawia Super Chat.

Jako użytkownik internetu prawdopodobnie oglądałeś jakąkolwiek transmisję na żywo. Wiesz jak wiele komentarzy jest pisanych w przeciągu chwili i jak trudno jest, aby osoba prowadząca transmisję zauważyła twój komentarz. Z pomocą przychodzi YouTube z funkcją Super Chat.

Funkcja ta jest jak na razie w fazie testów w kilku państwach (oczywiście nie w Polsce). Jej zadaniem jest wyróżnienie naszego komentarza, tak aby mógł zostać zauważony. Oczywiście wyróżnienie to jest dodatkowo płatne.

Funkcja Super Chat polega na przypięciu komentarza na górze czatu na określony czas, który zależy od kwoty jaką zapłacimy. Cennik dla Stanów Zjednoczonych przedstawia się następująco:

Pewnie zadacie sobie pytanie: Po co to komu? Odpowiedź jest prosta:  „Aby fani mogli dotrzeć do swoich ulubionych youtuberów w czasie rzeczywistym i vice versa” – tłumaczy Barbara Macdonald, product manager serwisu. Jest to także dodatkowy sposób na zarabianie dla youtuberów. Zobaczymy jak przyjmie się ta funkcja.

Jakie jest wasze zdanie o tej funkcji?