Reklama

Xiaomi Mi Band 2 – Smart opaska za nieco ponad 100zł -Recenzja

Witam!

Dziś pierwszy z kilku artykułów o produktach chińskiego producenta – na początek opaska Mi Band 2.

Jest klika recenzji tego urządzenia, ale dość często dodawane są nowe funkcje, a oprogramowanie jest stale aktualizowane.

Na początek specyfikacja:

Wyświetlacz0,42″ OLED
Bateria 70mAh litowo-jonowa
ŁącznośćBluetooth 4.0
WodoodpornośćStandard IP67
WymiaryDługość paska: 15,5-21 cm
Waga15 g
Głowna część7g

 

Zawartość opakowania:

 

1x Mi Band 2

1x kabel ładujący

1x opaska w kolorze czarnym

1x Instrukcja obsługi

 

Aktualna cena Xiaomi Mi Band 2 Czarny

 

Wygląd

Sama pastylka jest mała, górna część to wyświetlacz i przycisk dotykowy, dzięki któremu możemy przeskakiwać między wyświetlanymi informacjami, a w dolnej częci widzimy pulsometr.

Bardzo dobrze, stabilnie trzyma się w pasku, nie ma problemów takich jak z pierwszą generacją opasek, kiedy potrafiły wypadadać podczas biegania, czy nawet podczas snu.

 

Funkcje

 

Do połączenia opaski z telefonem potrzebujemy aplikacji MiFit, na niej logujemy/rejestrujemy się na konto Xiaomi (opaska przypisywana jest do konta).

Na głównym ekranie aplikacji widzimy liczbę kroków zrobioną danego dnia, dane ze snu z poprzedniej nocy (oparte na działaniu pulsometru podczas snu), naszą wagę (sami podajemy dane – wzrost, wagę w celu lepszych obliczeń przebytego dystansu i spalonych kalorii) , historię pomiarów tętna, oraz aktualną passę – liczba dni z rzędu, w których przeszliśmy ustaloną liczbę kroków.

 

Panel powiadomienia:

Połączenia przychodzące – wybieramy po ilu sekundach opaska ma zacząć wibrować i pokazywać ikonę połączenia

Alarmy – Ustawiamy alarmy – zapisują się one w pamięci opaski, nie jest konieczne połączenie z telefonem. Opaska o danej godzinie zaczyna wibrować, wyświetla się ikonka budzika. Jeżeli użytkownik w ciągu 10 minut nie zacznie się poruszać (kroki), Mi Band ponowi alarm.

Powiadomienia opaski  – Mi Fit oferuje nam powiadomienia z 5 wybranych aplikacji. Opaska wibruje, pokazuje nam się ikona danej aplikacji. Mi Band całkowicie zastąpił w moim przypadku wibracje telefonu i dźwięki – telefon zawsze w trybie cichym, a najważniejsze powiadomienia mamy zawsze widoczne na opasce.

Alert bezczynności – Opaska zawibruje, jeżeli przez godzinę nie wykryje aktywności.

 

Odblokuj ekran – jeśli Mi Band jest podłączony przez bluetooth, ekran będzie nam odblokowywał się automatycznie, nie będzie wymagane hasło

Istnieje możliwość zsynchronizowania opaski z Google Fit i przechowywanie tam danych o naszej aktywności.

Panel profil pokazuje informacje o naszym urządzeniu, możemy tu skonfigurować cele, powiadomienia aplikacji MiFit, zmienić ustawienia, oraz skorzystać z funkcji “zaczepienia” znajomego – po dodaniu kolegi do znajomych, jeżeli posiada on opaskę wybieramy opcję “szturchnij” i jego opaska wyświetli odpowiednie powiadomienie

 

Menu opcji opaski – możemy tu skonfigurować fotmat wyświetlanych danych na opasce, spróbować ją znaleść (wykryj opaskę), zobaczyć aktualny stan baterii czy wersję oprogramowania.

 

Mi Band 2 jak na swoją cenę jest urządzeniem, które oferuje nam duże możliwości w zbieraniu informacji o naszej aktywności, pokazuje powiadomienia, przy czym jest też po prostu zegarkiem, pasuje praktycznie do każdego ubioru. Po kilku miesiącach korzystania z opaski nie wyobrażam sobie bez niej normalnego użytkowania smartfona – zwykłe powiadomienia telefonu zdają sie “dziwne”. Jeżeli ktoś szuka gadżetu na prezent to Mi Band 2 sprawdzi się idealnie, szczególnie, że już jest dostępny w polskich sklepach! 😉